SM systém

SM Systém predstavuje systematické cvičenia zamerané na pohybový aparát človeka; predovšetkým chrbticu. Spája rehabilitačnú liečbu s prevenciou, regeneráciou a kondičným tréningom v jednotnom metodickom postupe. Autorom je bývalý športovec a renomovaný český lekár MUDr. Richard Smíšek. SM Systém vychádza z dôkladného anatomického poznania a klinických štúdii. Pomenovanie SM Systém znamená – stabilizáciu a mobilitu. Cvičenia stabilizujú telo (chrbticu) a zároveň vytvárajú pohyb - mobilitu.

SM Systém obsahuje 11 základných cvikov, ktoré sa ďalej rozširujú o rôzne modifikácie – špeciálne cvičenia pre tehotné ženy, zostava pre tenisových hráčov, rehabilitáciu pri skolióze a iné. Vzniklo aj výborné DVD pre všetkých, ktorí majú záujem o prevenciu či doplnenie už zaužívaných cvičení – 120 cvikov pre zdravú chrbticu.

SM Systém sa z Českej republike postupne rozšíril do zahraničia. Cvičí sa v Dánsku, Južnej Kórei, USA, Austrálii; dokonca v Nemecku ho prepláca poisťovňa v rámci zákona o prevencii.

Pre koho je SM Systém určený?

SM Systém je určený pre každého jedinca – deti od 5 rokov, dospelí i starší ľudia, ktorí majú záujem o zdravý telesný vývoj, prevenciu proti vzniku bolestí chrbta, prípadne trpia problémami s chrbticou. Cvičenia sú vhodné aj počas tehotenstva v snahe obmedziť riziká pri pôrode. Taktiež sú cvičebné metódy SM Systému vhodné pre tých, ktorým nepomohli štandardné fyzioterapie a ich problémy pretrvávajú. SM Systém s obľubou využívajú vrcholí športovci počas kondičnej prípravy a rehabilitácie.

Účinná pomoc cvičenia pre ľudí trpiacimi:

- problémy s chrbticou častokrát prameniace v životnom štýle, zamestnaní a návykoch

- poruchy držania tela – deti počas vývoja, zranenia, nesprávne sedenie

- hernia disku, skolióza, spinálna stenóza – vážnejšie diagnózy

- stuhnuté svaly krku – podceňovaný stav, ktorý môže priniesť ďalšie problémy

- bolesť v oblasti lopatiek – častá bolesť hlavne ľudí v strednom veku

- ochabovanie svalstva chrbta – typické pre kancelárske profesie a sedavé zamestnania

- extrémne namáhané svalstvo – manuálne profesie, dvíhanie ťažších predmetov, športovci

Zháňate pomôcky pre SM systém? Ak ste z Prešova, viete si ich vyzdvihnúť priamo u nás, ak nie, môžete si ich objednať cez náš e-shop

Vážení klienti, 1.8.2024 bude možné sa objednať na mesiac november 2024. Momentálne neobjednávame. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.
Facebook