Mäkké techniky

Táto jedinečná metóda zabezpečí prekrvenie, uvoľnenie spaziem, odlepenie kože od svalov a svalov od fascií. Fascie sú spojivové tkanivá v tele, spájajúce jeho časti medzi sebou - je to väzivová blana, ktorá obklopuje každý sval. Ak je vo fascii chronické napätie, zahusťuje sa a tvrdne, čo spôsobuje bolesť.
Mäkkými technikami oddelíme dve k sebe navzájom blízke vrstvy, ktoré sa vplyvom okolností voči sebe nepohybujú. Terapia je zameraná na uvoľňovanie krčnej chrbtice, zablokovaného chrbta v medzilopatkovej a bedrovej oblasti. Používa sa na uvoľnenie povrchne uložených svalov, skrátených svalov a šliach, jaziev, na odstránenie napätia v dolných končatinách.
Vykonáva sa rolovaním a vyťahovaním kože. Na začiatku sa koža a svalový korzet tak, ako je to možné, ponaťahujú, prehnietia a pripravia na samotnú terapiu. Uchopením kože do prstov sa vlnovitým spôsobom posúvajú vrstvy v určenom smere, čím dochádza k prekrveniu a súčasne i uvedomeniu si hraníc svojho tela, povzbudeniu lymfatického systému, vytvoreniu priestoru pre pohyb fascií a svalov. Je to masáž, ktorá sa robí nasucho, bez použitia oleja.

Vážení klienti, 3.6.2024 bude možné sa objednať na mesiac september 2024. Momentálne neobjednávame. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekný deň.
Facebook